Ekonomi

Nvidia “trilyon dolar” kulübüne giriyor

Investing.com – ABD’li işlemci üreticisi Nvidia (NASDAQ: NVDA), kazanç raporunun beklentileri karşılaması nedeniyle yatırımcıların dikkatini çekiyor.

En son, Apple (NASDAQ: AAPL), Amazon (NASDAQ: AMZN), Alfabe (NASDAQ: GOOGL), Microsoft (NASDAQ: MSFT) Ve Suudi Aramco(TEDAVUL: 2222Üyesi olduğu prestijli “trilyon dolarlık şirketler” kulübüne katılacağı söylendi.

Salı günü Wall Street’teki işlemlerin kapanışında, Nvidia’nın maliyeti 1 trilyon dolardan fazlaydı.

Teknoloji şirketi, üç aylık kârında yıllık %26 artış açıkladığı ve yapay zekanın gelişmesi sayesinde işinde keskin bir artış öngördüğü 24 Mayıs’tan bu yana borsada keskin bir yükseliş gördü.

Hisse dün 410.22 dolardan kapandı ve kapanış sonrası işlemlerde 413 doların üzerine çıktı.

Nvidia, yılın başından bu yana %180 kazandı.

profesyonel araç Yatırım ProNvidia’ya göre rayiç değeri 284.56$, riski orta ve mali durumu pozitif.

Kaynak InvestingPro

Yatırım ProAracı kuruma göre şirket için olumlu faktörler, güçlü faizlerin yönetimin temettü ödemeye devam etmesine izin vermesi, net kârının bu yıl artmasının beklenmesi, yüksek aktif getirisi ile işlem görmesi ve likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerin üzerinde olması. .

İzlenmesi gereken faktörlerin ortasında, RSI, hisse senedinin aşırı alım bölgesinde olduğunu ve yüksek P/E’ye sahip bir hisse senedi ticaretinin fiyat hareketinin oldukça değişken olabileceğini gösteriyor.

InvestingPro, borsalar hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri almanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde portföyünüzden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

InvestingPro’nun 7 günlük ücretsiz denemesini şimdi buradan sipariş edin.

haberakcakale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu